Відповідно до методичних рекомендацій оцінювання результатів навчання третьокласників має формувальне та підсумкове значення. Завдання вчителя — спостерігати за навчальним поступом кожного учня з перших днів навчання.
Допоможе в цьому діагностичний журнал. Коленого місяця вчитель матиме змогу фіксувати постійні спостереження за динамікою формування певних наскрізних умінь та результатів навчання.
Журнал допоможе вчасно виявити проблеми учня і запобігти їхньому нашаруванню, побачити, коли дитина вже досягла визначеного результату, здійснити корегування освітнього процесу на різних етапах. Журнал надасть змогу порівняти досягнення учня з тим, як він працював раніше.
Ведення журналу вчителем стане підґрунтям для надання батькам більш повної картини навчальних досягнень учнів та відповідних рекомендацій щодо сумісних дій.
Результати записів стануть у пригоді вчителю й під час заповнення «Свідоцтва досягнень» учнів.
Фіксувати рівень досягнень кожного учня в журналі вчитель може в довільній формі. Враховуючи запропоновану чотирирівневу систему, рекомендуємо позначати рівень наскрізних умінь за допомогою цифр:
1 — «потребує уваги і допомоги»;
2 — «досягає результату з допомогою дорослих»;
3 — «демонструє помітний прогрес»;
4 — «має значні успіхи».
Рівень результатів навчання позначається буквами:
«П» — початковий;
«С» — середній;
«Д» — достатній;
«В» — високий.
Журнал не підлягає контролю з боку адміністрації, тому записи в ньому вчитель може вести в будь-якій формі, робити помітки іншого характеру, за потреби фіксувати результати кілька разів на місяць або не кожного місяця.
Издательство
Серія
Сторінок
80
Рік видання
2021
Обкладинка
Мягкий
Формат
84х108/16